czwartek, 5 stycznia 2012

Śniadanie i sposób na czarny chleb

Aby zaspokoić poranny głód na pierwsze śniadanie serwuję musli. Dzięki temu nie rzucam się chleb i nie pochłaniam połowy bochenka ;)
Dopiero na drugie śniadanie sięgam po pieczywo, oczywiście ciemne. Kiedyś ciężko mi było zrezygnować z białego chleba czy świeżych bułeczek. Miałam świadomość tego, że ciemne jest zdrowsze a białe bardzo kaloryczne. Ale to nie pomagało. Musiałam więc znaleźć sposób na ciemne pieczywo aby je polubić i zjadać ze smakiem.
Przede wszystkim znalazłam taki chleb, który jest... smaczny. Chlebek chlebkowi nierówny bez względu na to czy jest to jasne czy ciemne pieczywo. Znalazłam więc takie, które nie jest kwaśne i suche. Istotne jest również to żeby nie był krojony. Grube, razowe kromki źle się spożywa gdyż podczas żucia tworzy się coś a la zakalec. Niestety ciemne pieczywo nie jest tak puszyste i delikatne jak jasne. Robiąc kanapki z cienkiej, razowej kromki wzbogacajmy je większą ilością składników. Pomidora krójmy grubiej niż zwykle, dołóżmy ogórka czy rzodkiewkę. Do tego wszystkiego sałata czy rukola a na tym ser czy nawet dwa plasterki szynki. Kiedy już wszystkie składniki przerosną pieczywo to uwierzcie mi, że zdrowe, ciemne pieczywo nie będzie już problemem :)Na zakończenie mała ciekawostka - jabłko o smaku banana.


Oczywiście musiałam je kupić i spróbować. Kwaśne jak to jabłka ;) A banan? Nie znalazłam tam smaku banana. Ciekawa jestem jak smakuje jabłko o smaku... jabłka ;)

5 komentarzy:

 1. Musli to dobra alternatywa na śniadanie, szybko się przygotowuje, a jakie smaczne i pożywne:)
  Muszę spróbować tych plasterków.

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawa ta przekaska, lubie takie 'wynalazki'. a Twoje sniadanko bym zjadla :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jabłko o smaku banana? Czego to oni nie wymyślą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale pyszne kanapeczki! nie widzę u Ciebie na blogu miejsca do obserwowania, dlaczego?:( :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Na samej górze, na belce bloggera po lewej stronie, powinno być widoczne słowo obserwuj. A jeśli nie widzisz to po prawej, w menu na dole włączyłam dodatkowo :)

  OdpowiedzUsuń